Bisnode kredittsjekk

Foretak

989248944
AS
Backtoback AS
Landåsveien 7, 1384 Asker
66796677
Viken
Asker
20.12.2005
16.02.2006
Nei
790.000
Investering i aksjer og andeler samt annet som står i den forbindelse.
Styrets leder alene.

Backtoback AS er oppført på adressen «Landåsveien 7, 1384 Asker» og ble registrert 16.02.2006 som et AS med aksjekapital NOK 790 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten (64308)

Selskapets driftscore er beregnet til 85 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 4 080 000, et driftsresultat på NOK 4 066 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 21 116 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 54 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 35 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 17,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 167 671 575 2 855 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

2 916 410 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter4.0802.4822.516
Driftsresultat4.0662.4702.504
Ordinært resultat4.6712.3352.829
 
Sum egenkapital21.11616.94516.110
Kassebeholdning11.63610.16913.760
 
Resultatgrad100100100
Egenkapitalandel99,40 %99,50 %99,20 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,85 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
11,18 55,89 111,78 167,67

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet131212
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II101010
Totalt858484
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
131.130
7.811
33.33%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

35
Adm. direktør


35
Styrets leder

-
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!