Bisnode kredittsjekk

Foretak

959472645
AS
Brekke Holding AS
6. Etasje Haakon Viis gate 1, 0161 Oslo
Postboks 1358 Vika, 0113 Oslo
22495815
Oslo
Oslo
10.12.1990
08.01.1991
Nei
100.000
Forvalte fast eiendom, verdipapirer og andre formuesmidler, samt direkte eller gjennom deltagelse i andre selskaper å delta i forretningsvirksomhet av enhver art.
Styrets leder alene.

Brekke Holding AS er oppført på adressen «6. Etasje Haakon Viis gate 1, 0161 Oslo» og ble registrert 08.01.1991 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten (64308)

Selskapets driftscore er beregnet til 70 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 15 557 000, et driftsresultat på NOK 3 044 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 201 814 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 52 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 46 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 23,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 639 329 494 712 63 424 500 596 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

63 839 021 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter15.55756
Driftsresultat3.044-1.636-1.628
Ordinært resultat3.01119.6438.357
 
Sum egenkapital201.814206.804191.161
Kassebeholdning4.23214.0463.733
 
Resultatgrad20-32.720-27.133
Egenkapitalandel97,20 %99,10 %100,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,80 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
42,62 213,11 426,22 639,33

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet2103
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad1800
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II101010
Totalt706053
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
-35.292
8.18%
185
-1.193
30.00%
7.428
-15.980
9.63%
0
-2.223
13.91%
0
-782
8.00%
0
-2.703
2.54%
77.639
-364
7.20%
0
-513
4.20%
0
-2.539
1.50%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

46
Adm. direktør


46
Styrets leder

-
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 414.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!