Sjekk kredittstatus her

Foretak

996713237
AS
C5 Eiendom AS
Startfase 451 AS
C/o Kvale Advoktarfirma DA Haakon Viis gate 10, 0161 Oslo
V/ Kvale Advokatfirma DA, Postboks 1752 Vika, 0122 Oslo

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
15.03.2011
19.03.2011
Ja
300.000
Investere i, eie, drive, leie ut, utvikle og realisere fast eiendom, direkte eller indirekte gjennom deltakelse i andre selskaper, og alt som står i forbindelse med dette.
To styremedlemmer i fellesskap.

C5 Eiendom AS er oppført på adressen «C/o Kvale Advoktarfirma DA Haakon Viis gate 10, 0161 Oslo» og ble registrert 19.03.2011 som et AS med aksjekapital NOK 300 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 73 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 47 444 000, et driftsresultat på NOK 44 215 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 254 023 000.

Styret består av 3 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 42 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 51 poeng, laveste personlige styrescore er 47 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 49,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 1 949 753 132 699 307 030 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

307 790 095 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter47.44435.97533.811
Driftsresultat44.215128.736-100.923
Ordinært resultat29.183113.350-116.649
 
Sum egenkapital254.023242.978151.903
Kassebeholdning46.51350.25718.610
 
Resultatgrad93358-298
Egenkapitalandel38,50 %37,10 %28,90 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
129,98 649,92 1 299,84 1 949,75

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
1,51 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
242,04
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
1,51
1,42
1,39
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet6120
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet500
Gjeldsbetjeningsgrad422
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad8100
Likviditetsgrad II866
Totalt737230
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

49
Styrets leder


51
Styre­medlem

49
Styre­medlem

49
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
3.934
51.00%
0
3.516
49.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!