Sjekk kredittstatus her

Foretak

988623148
AS
Conus AS
Syd-fossum 51, 1359 Eiksmarka

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Viken
Bærum
29.08.2005
08.10.2005
Nei
1.251.250
Deltakelse i andre selskaper, herunder kjøp og salg av aksjer/ obligasjoner, kjøp, salg og drift av fast eiendom og investering i andre investeringsobjekter.
Styrets leder alene.
Styrets leder alene.

Conus AS er oppført på adressen «Syd-fossum 51, 1359 Eiksmarka» og ble registrert 08.10.2005 som et AS med aksjekapital NOK 1 251 250.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 78 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 2 333 000, et driftsresultat på NOK 1 861 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 52 655 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 65 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 60 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 30,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 95 877 9 288 19 726 500 765 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

19 765 650 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter2.3331.936252
Driftsresultat1.8611.593-101
Ordinært resultat3.5223.2232.775
 
Sum egenkapital52.65551.33350.110
Kassebeholdning7.4062.195949
 
Resultatgrad8082-40
Egenkapitalandel94,90 %94,50 %95,60 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,85 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
6,39 31,96 63,92 95,88

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
5,71
3,29
3,92
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet667
Kapitalomsetningshastighet220
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad10108
Likviditetsgrad II101010
Totalt787855
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
40.599
1.442
9.94%
0
-821
10.79%
987
728
50.00%
4.896
3.210
50.00%
0
-15
29.57%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

60
Adm. direktør


60
Styrets leder

-
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!