Sjekk kredittstatus her

HR Jobb


LEDIGE JOBBER:

Ingen jobbannonser.

Foretak

994010182
AS
Cressida AS
Cressida AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
Kirkegata 1, 4610 Kristiansand S
Postboks 37, 4661 Kristiansand S
38122200

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Agder
Kristiansand
21.04.2009
28.04.2009
Ja
100.000.000
Kjøpe, eie og selge aksjer, obligasjoner og andre finansielle instrumenter og alt som er beslektet eller står i forbindelse med slik virksomhet.
Prokura hver for seg: Stein Vidar Håland, Lars Erik Larsson, Børre Anton Bonnevie Grønningsæter
Styret i fellesskap. To styremedlemmer i fellesskap.
Deloitte AS
Polyservices AS

Cressida AS er oppført på adressen «Kirkegata 1, 4610 Kristiansand S» og ble registrert 28.04.2009 som et AS med aksjekapital NOK 100 000 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning (68320)

Selskapets driftscore er beregnet til 76 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 15 787 000, et driftsresultat på NOK 15 368 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 287 422 000.

Styret består av 3 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 54 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 66 poeng, laveste personlige styrescore er 48 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 60,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 648 781 17 219 1 025 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

1 268 590 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter15.787-4.44516.116
Driftsresultat15.368-4.85315.716
Ordinært resultat15.297-1.56612.073
 
Sum egenkapital287.422272.125273.691
Kassebeholdning75.956100.720109.497
 
Resultatgrad9710998
Egenkapitalandel98,70 %98,90 %99,10 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 10,00 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
43,25 216,26 432,52 648,78

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
8 825,58
205,55
317,21
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet606
Kapitalomsetningshastighet002
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10010
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad1008
Likviditetsgrad II101010
Totalt765076
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
10.572
1.184
1.65%
7.734
-37.449
2.11%
0
-11.630
1.52%
12.446
-98.892
1.52%
6.886
-28.632
7.53%
2.228
-10.465
1.97%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

48
Adm. direktør


66
Styrets leder

48
Styre­medlem

66
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
2.166.757
2.192.602
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!