Bisnode kredittsjekk

Foretak

997046285
NUF
Elexir Pharma Capital Norge
Fleischer Brygge 323, 1531 Moss
69257547
Østfold
Moss
22.08.2011
22.08.2011
Ja

Annonse

Elexir Pharma Capital Norge er oppført på adressen «Fleischer Brygge 323, 1531 Moss» og ble registrert 22.08.2011 som et NUF.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Engroshandel med spesialisert utvalg av nærings- og nytelsesmidler ikke nevnt annet sted (46389)

Selskapets driftscore er beregnet til 95 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 786 000, et driftsresultat på NOK 1 484 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 57 000.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 32 301 -534 14 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

25 595 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter786649597
Driftsresultat1.4841.209-78
Ordinært resultat1.4751.209-80
 
Sum egenkapital57-23-106
Kassebeholdning5312247
 
Resultatgrad189186-13
Egenkapitalandel70,40 %-16,00 %-151,40 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,20 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
2,15 10,77 21,53 32,30
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet15150
Kapitalomsetningshastighet10108
Fordringsomsetningshastighet055
Gjeldsbetjeningsgrad10100
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II101010
Totalt9510023
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

-
Adm. direktør

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
Elexir Pharma Ab
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!