Bisnode kredittsjekk

Foretak

911899809
AS
Future Production Holding AS
Startfase 589 AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
Svanedamsveien 10, 4621 Kristiansand S
45954741
Agder
Kristiansand
23.04.2013
04.05.2013
Ja
22.844.678
Investere i og eie aksjer, finansielle instrumenter og andeler i andre selskaper, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
Styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.

Future Production Holding AS er oppført på adressen «Svanedamsveien 10, 4621 Kristiansand S» og ble registrert 04.05.2013 som et AS med aksjekapital NOK 22 844 678.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi (62020)

Selskapets driftscore er beregnet til 69 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 187 870 000, et driftsresultat på NOK 13 773 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 59 936 000.

Styret består av 5 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 59 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 53 poeng, laveste personlige styrescore er 51 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 51,40 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
572 000 7 720 685 414 493 100 593 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

103 564 270 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter187.87088.96762.663
Driftsresultat13.773-30.461-31.195
Ordinært resultat13.601-32.044-32.349
 
Sum egenkapital59.936159.850193.834
Kassebeholdning2.22916.06463.643
 
Resultatgrad7-34-50
Egenkapitalandel29,50 %66,00 %71,70 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,00 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
514,71 2 573,56 5 147,12 7 720,68

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet1200
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet314
Gjeldsbetjeningsgrad822
Resultatgrad1200
Kontantstrøm fra drift2057
Rentedekningsgrad600
Likviditetsgrad II666
Totalt691621
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
187.870
50.105
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du en god skadeforsikring?
Styreleder har det juridiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

16
Adm. direktør


53
Styrets leder

51
Styre­medlem

51
Styre­medlem

51
Styre­medlem

51
Styre­medlem

Lønn til daglig leder er: 2.358.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
Norvestor Vi (Gp) Ltd
75.64%
0
13.728
19.23%
0
1.730
1.73%
Andre
3.40%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!