Bisnode kredittsjekk

Foretak

992894148
AS
Huygens AS
Huygens AS
Bjørnsons gate 6, 7015 Trondheim
92865401
Trondheim
19.06.2008
15.07.2008
Ja
100.000
Deltakelse i andre virksomheter gjennom aksjeeie eller annen måte. Det er også selskapets formål å drive investeringsvirksomhet gjennom kjøp og salg av aksjer, aksjefond og andre finansielle instrumenter, samt hva herved står i forbindelse.
Styret i fellesskap.

Annonse

Huygens AS er oppført på adressen «Bjørnsons gate 6, 7015 Trondheim» og ble registrert 15.07.2008 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen forskning og annet utviklingsarbeid innen naturvitenskap og teknikk (72190)

Selskapets driftscore er beregnet til 86 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 2 745 000, et driftsresultat på NOK 1 965 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 7 012 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 64 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 30 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 15,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 112 808 13 726 3 694 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 740 185 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter2.745456445
Driftsresultat1.965-74111
Ordinært resultat538-152183
 
Sum egenkapital7.0126.4746.626
Kassebeholdning31344522
 
Resultatgrad72-1625
Egenkapitalandel94,50 %55,50 %54,70 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,60 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
7,52 37,60 75,21 112,81

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet1502
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet515
Gjeldsbetjeningsgrad1024
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad606
Likviditetsgrad II1000
Totalt862357
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
5.463
-776
100.00%
6.584
1.115
58.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

30
Adm. direktør


30
Styrets leder

-
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 287.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!