Bisnode kredittsjekk

Foretak

831891882
BRL
Knuthaugen Borettslag
Knuthaugen 1-24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 8027 Bodø
Postboks 214, 8001 Bodø
75506700
Borettslag
Nordland
Bodø
10.02.1982
08.03.1989
Nei
Borettslag.
To styremedlemmer i fellesskap.
Kpmg AS
Boligbyggelaget Nobl

Annonse

Knuthaugen Borettslag er oppført på adressen «Knuthaugen 1-24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 8027 Bodø» og ble registrert 08.03.1989 som et BRL.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Borettslag

Selskapets driftscore er beregnet til 67 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 986 000, et driftsresultat på NOK 651 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 5 206 000.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 81 616 52 685 9 752 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

9 801 020 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.9861.9931.993
Driftsresultat651-1.800-2.790
Ordinært resultat481-1.990-2.904
 
Sum egenkapital5.2064.7256.715
Kassebeholdning2.5342.6415.869
 
Resultatgrad33-90-140
Egenkapitalandel23,60 %21,70 %26,90 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,15 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
5,44 27,21 54,41 81,62
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet200
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet555
Gjeldsbetjeningsgrad200
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad800
Likviditetsgrad II101010
Totalt671515
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

 
 

-
Styrets leder


-
Styre­medlem

-
Styre­medlem

-
Vara­medlem

-
Vara­medlem

-
Vara­medlem


-
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!