Bisnode kredittsjekk

Foretak

989181122
AS
Kurt Kristoffersen Holding AS
Rundtom 12, 3055 Krokstadelva
Viken
Drammen
20.12.2005
04.02.2006
Nei
2.400.000
Investering i aksjer og andre verdipapirer, eiendom og alt som står i forbindelse med dette - herunder å delta i andre selskaper.
Styrets leder alene.
Anne Johansen AS

Annonse

Kurt Kristoffersen Holding AS er oppført på adressen «Rundtom 12, 3055 Krokstadelva» og ble registrert 04.02.2006 som et AS med aksjekapital NOK 2 400 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 81 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 369 000, et driftsresultat på NOK 243 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 30 461 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 47 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 37 poeng, laveste personlige styrescore er 29 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 33,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 15 164 2 671 7 252 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

7 258 510 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter369154110
Driftsresultat24352-11
Ordinært resultat2.3102.5454.482
 
Sum egenkapital30.46128.15125.606
Kassebeholdning16.20313.19115.798
 
Resultatgrad6634-10
Egenkapitalandel99,20 %98,10 %99,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,85 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
1,01 5,05 10,11 15,16

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet6712
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet500
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II101010
Totalt817762
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
10.853
4.276
50.00%
470
423
50.00%
7
-39
12.50%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du en god skadeforsikring?
Styreleder har det juridiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

37
Adm. direktør


37
Styrets leder

29
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!