Bisnode kredittsjekk

Foretak

962397557
AS
Legato AS
Snevegen 60, 8663 Mosjøen
Mathias Bruns gate 18e, 8657 Mosjøen
99690088
Nordland
Vefsn
03.12.1991
07.01.1992
Ja
100.000
Gjennom kjøp og drift av eiendommer utvikle disse og samt hva herved står i forbindelse, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Prokura hver for seg: Terje Arthur Baadstrand
Styrets leder alene.

Annonse

Legato AS er oppført på adressen «Snevegen 60, 8663 Mosjøen» og ble registrert 07.01.1992 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (68100)

Selskapets driftscore er beregnet til 55 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 880 000, et driftsresultat på NOK 150 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 647 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 52 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 25 poeng, laveste personlige styrescore er 24 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 24,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
60 000 36 164 17 959 2 279 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

2 298 905 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter8801.0847.294
Driftsresultat150-2216.390
Ordinært resultat75-2374.766
 
Sum egenkapital6479893.527
Kassebeholdning2392.2815.245
 
Resultatgrad17-2088
Egenkapitalandel13,50 %25,60 %53,20 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 5,45 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
2,41 12,05 24,11 36,16

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet3015
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet255
Gjeldsbetjeningsgrad2010
Resultatgrad18020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad6010
Likviditetsgrad II2108
Totalt551790
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
5.830
408
100.00%
326
-122
100.00%
884
191
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du en god skadeforsikring?
Styreleder har det juridiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

25
Adm. direktør


25
Styrets leder

24
Styre­medlem

Lønn til daglig leder er: 250.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
Andre
50.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!