Bisnode kredittsjekk

Foretak

981634462
AS
Lien Eiendomsutvikling AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
C/o Nils Thomas Lien Måltrostveien 23c, 0786 Oslo
Måltrostveien 23c, 0786 Oslo
92815222
Oslo
Oslo
01.02.2000
04.05.2000
Ja
400.000
Kjøp og salg av eiendomsrelaterte virksomheter.
Styrets leder alene.
Pk Regnskap AS

Annonse

Lien Eiendomsutvikling AS er oppført på adressen «C/o Nils Thomas Lien Måltrostveien 23c, 0786 Oslo» og ble registrert 04.05.2000 som et AS med aksjekapital NOK 400 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (68100)

Selskapets driftscore er beregnet til 80 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 300 000, et driftsresultat på NOK 1 256 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 7 894 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 45 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 56 poeng, laveste personlige styrescore er 17 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 36,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 53 425 1 808 3 113 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 133 660 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.300156.471
Driftsresultat1.256-146.153
Ordinært resultat525-165.358
 
Sum egenkapital7.8947.6698.285
Kassebeholdning1.9834.5564.254
 
Resultatgrad97-9395
Egenkapitalandel96,20 %77,40 %89,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,90 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
3,56 17,81 35,62 53,42

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet12215
Kapitalomsetningshastighet200
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10010
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad6210
Likviditetsgrad II101010
Totalt801485
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
-804
3.22%
0
-26
100.00%
6.464
862
1.50%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du forsikringsdekning?
Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

56
Adm. direktør


56
Styrets leder

17
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!