Bisnode kredittsjekk

Foretak

817413072
AS
Malmo Invest AS
Malmo Investments AS
Haukeveien 17, 1476 Rasta
Akershus
Lørenskog
13.06.2016
01.07.2016
Ja
30.000
Investering i verdipapirer og eiendom, konsulentvirksomhet, samt alt hva derved står i forbindelse.
Tet Bærum AS

Annonse

Malmo Invest AS er oppført på adressen «Haukeveien 17, 1476 Rasta» og ble registrert 01.07.2016 som et AS med aksjekapital NOK 30 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning

Selskapets driftscore er beregnet til 80 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 2 130 000, et driftsresultat på NOK 809 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 12 540 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 45 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 26 poeng, laveste personlige styrescore er 26 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 26,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 87 534 12 863 6 145 000 360 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

6 182 005 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter2.1309601.440
Driftsresultat809-1.619-244
Ordinært resultat8955.168-117
 
Sum egenkapital12.54012.84513.677
Kassebeholdning4741121.692
 
Resultatgrad38-169-17
Egenkapitalandel98,30 %97,50 %96,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
5,84 29,18 58,36 87,53
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet6150
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet230
Gjeldsbetjeningsgrad10100
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II10410
Totalt806412
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
5.504
-4.930
25.00%
874
478
50.00%
3.958
-229
20.61%
289
167
100.00%
12.555
61
50.00%
36.076
2.218
1.23%
1.620
199
50.00%
16.456
-3.511
10.00%

Alle tall i tusen

Sjekk eierkvaliteten

Juridiske personer

 
 

26
Adm. direktør


26
Styrets leder

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!