Foretak

992668830
AS
Metallprofiler AS
Metallprofiler AS
Semsveien 86, 3300 Hokksund
Postboks 7, 3300 Hokksund
94292929
Finnmark
Nordkapp
13.05.2008
22.05.2008
Ja
600.000
Import, eksport og handel, samt produksjon av bygningsartikler innen metall. Selskapet eie og forvalte fast eiendom, samt delta i annen virksomhet.
Styrets leder og nestleder hver for seg.

Annonse

Metallprofiler AS er oppført på adressen «Semsveien 86, 3300 Hokksund» og ble registrert 22.05.2008 som et AS med aksjekapital NOK 600 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Engroshandel med byggevarer ikke nevnt annet sted

Selskapets driftscore er beregnet til 71 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2017 viser en omsetning på NOK 13 034 000, et driftsresultat på NOK 1 240 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 407 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 53 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 20 poeng, laveste personlige styrescore er 20 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 20,00 poeng.

Regnskap

År201720162015
Driftsinntekter13.0346.7968.213
Driftsresultat1.240-928-159
Ordinært resultat933-1.147-839
 
Sum egenkapital407-526621
Kassebeholdning1004522
 
Resultatgrad10-14-2
Egenkapitalandel6,80 %-10,80 %8,90 %

Alle tall er i hele tusen, med mindre annen enhet er oppgitt.

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,25 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap Bestill kredittrapport

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201720162015
Totalrentabilitet1300
Kapitalomsetningshastighet844
Fordringsomsetningshastighet441
Gjeldsbetjeningsgrad800
Resultatgrad1400
Kontantstrøm fra drift1400
Rentedekningsgrad800
Likviditetsgrad II200
Totalt7185
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

20
Styrets leder

20
Nestleder styre
 

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
1.160
-262
100.00%

Alle tall er i hele tusen, med mindre annen enhet er oppgitt.

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!