Sjekk kredittstatus her

Foretak

979280645
AS
Mida Holding AS
Værlebakken 14a, 1525 Moss
91111000

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Viken
Moss
15.09.1997
30.09.1997
Ja
100.000
Å foreta investeringer i fast eiendom, herunder kjøp, salg, utleie, drift, utvikling, forvaltning, og vedlikehold, enten direkte eller via investeringer i andre selskaper. Således er selskapets virksomhet å være et holdingselskap også. I tillegg kommer all annen nær beslektet virksomhet.
Styrets leder.
Daglig leder alene.

Mida Holding AS er oppført på adressen «Værlebakken 14a, 1525 Moss» og ble registrert 30.09.1997 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (68100)

Selskapets driftscore er beregnet til 70 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 3 619 000, et driftsresultat på NOK 1 875 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 21 032 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 43 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 32 poeng, laveste personlige styrescore er 11 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 21,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 148 726 10 438 25 309 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

25 367 095 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter3.619187922
Driftsresultat1.875-290608
Ordinært resultat2.5668084.087
 
Sum egenkapital21.03219.96520.657
Kassebeholdning3.1961.973768
 
Resultatgrad52-15566
Egenkapitalandel39,10 %45,10 %48,90 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,05 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
9,92 49,58 99,15 148,73

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
2,72
8,38
22,36
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet637
Kapitalomsetningshastighet200
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad426
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad10610
Likviditetsgrad II81010
Totalt704173
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
-41
50.00%
1.512
-796
100.00%
476
-651
100.00%
1.064
-468
100.00%
7.571
6.632
100.00%
914
-394
100.00%
1.128
-111
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

32
Adm. direktør


32
Styrets leder

11
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!