Bisnode kredittsjekk

Foretak

934413164
AS
Møre Elektro AS
Breivika Industriveg 49, 6018 Ålesund
Postboks 8126 Spjelkavik, 6022 Ålesund
12.12.1983
05.02.1989
Ja
1.000.000
Elektro-engroshandel, markedsføring og det som står i forbindelse med dette, samt deltagelse i andre selskaper.
Prokura hver for seg: Karl Frode Breivik
Styrets formann sammen med et av styrets medlemmer har selskapets signatur.

Annonse

Møre Elektro AS er oppført på adressen «Breivika Industriveg 49, 6018 Ålesund» og ble registrert 05.02.1989 som et AS med aksjekapital NOK 1 000 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 77 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Produktord tilknyttet selskapet:Belysningsarmatur

Se alle produktord og tilknyttede bransjer for denne bedriften

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 815 000, et driftsresultat på NOK 1 290 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 1 088 000.

Styret består av 2 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 65 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 57 poeng, laveste personlige styrescore er 23 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 34,33 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 74 589 6 329 2 157 000 2 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

2 186 537 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.8151.776847
Driftsresultat1.2901.131-1.579
Ordinært resultat897740-1.276
 
Sum egenkapital1.0881.192452
Kassebeholdning1.40647458
 
Resultatgrad7164-186
Egenkapitalandel19,00 %23,10 %8,30 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,30 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
4,97 24,86 49,73 74,59
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet13130
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet001
Gjeldsbetjeningsgrad880
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II4100
Totalt77833
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Vet du hvilken økonomisk risiko dette styret utsetter seg for privat?

SE RISIKOANALYSEN
 

23
Adm. direktør


57
Styrets leder

23
Styre­medlem

23
Styre­medlem

Lønn til daglig leder er: 14.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
-135
66.80%
0
-2
33.20%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!