Sjekk kredittstatus her

Online Innkjøp

B2B Innkjøp krever i dag en ny og mer effektiv digital samhandling mellom tilbydere og kunder. Nå kan du aktivere en smart online funksjon der selgere enkelt kan gi sine tilbud digitalt, i stedet for via telefon. Ta kontakt så hjelper vi deg raskt i gang.


Produkter med LAV interesse-prioritet:

Produkt 1

Produkt 2

Oppdater via MinSide

Produkter med HØY interesse-prioritet:

Produkt 3

Produkt 4

Oppdater via MinSide

Foretak

914546478
AS
Nicosander AS
Nicosander Invest AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
C/o Nrp Procurator AS Haakon Viis gate 1, 0161 Oslo
C/o Nrp Procurator AS, Postboks 1358 Vika, 0113 Oslo
23116400

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
20.11.2014
09.12.2014
0
Nei
610.000
Investeringsvirksomhet, herunder å eie og forvalte aksjer, verdipapirer, fast eiendom og andre formuesverdier, deltagelse i andre selskaper, samt hva herved står i forbindelse.
Daglig leder alene. Styrets leder alene.

Nicosander AS er oppført på adressen «C/o Nrp Procurator AS Haakon Viis gate 1, 0161 Oslo» og ble registrert 09.12.2014 som et AS med aksjekapital NOK 610 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten (64308)

Selskapets driftscore er beregnet til 85 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2020 viser en omsetning på NOK 2 829 000, et driftsresultat på NOK 2 744 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 9 936 000.

Styret består av 3 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 35 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 22 poeng, laveste personlige styrescore er 21 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 21,33 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 116 260 3 493 1 904 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

1 948 210 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202020192018
Driftsinntekter2.829789354
Driftsresultat2.744622-387
Ordinært resultat2.367693-274
 
Sum egenkapital9.9367.5696.876
Kassebeholdning1017.5383.681
 
Resultatgrad9779-109
Egenkapitalandel99,80 %99,90 %99,10 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
7,75 38,75 77,51 116,26

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2020
2019
2018
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
1 990,60
1 507,60
107,45
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202020192018
Totalrentabilitet1570
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10100
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II101010
Totalt857710
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

22
Styrets leder


21
Styre­medlem

21
Styre­medlem

22
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!