Sjekk kredittstatus her

Foretak

976518373
AS
Norlandia Holding AS
Norlandia Holding ASA
Norlandia Holding ASA
Rådhusgata 23, 0158 Oslo
C/o Norlandia Eiendom AS Rådhusgata 23, 0158 Oslo
22989740

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
01.01.1996
15.06.1996
0
Ja
86.652.000
Eie, drive og utvikle hotell- og restaurantvirksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
Bdo AS
Azets Insight AS

Norlandia Holding AS er oppført på adressen «Rådhusgata 23, 0158 Oslo» og ble registrert 15.06.1996 som et AS med aksjekapital NOK 86 652 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 72 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2021 viser en omsetning på NOK 45 998 000, et driftsresultat på NOK 49 011 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 363 349 000.

Styret består av 4 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 62 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 73 poeng, laveste personlige styrescore er 44 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 58,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 1 890 329 -360 041 446 531 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

447 090 055 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202120202019
Driftsinntekter45.99842.11542.954
Driftsresultat49.011-3.57621.242
Ordinært resultat63.677-9.23917.596
 
Sum egenkapital363.349249.671258.910
Kassebeholdning25.41723.58932.814
 
Resultatgrad107-849
Egenkapitalandel39,60 %41,10 %42,20 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,60 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
126,02 630,11 1 260,22 1 890,33

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2021
2020
2019
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
2,57
2,70
4,28
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202120202019
Totalrentabilitet606
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad604
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad1008
Likviditetsgrad II8810
Totalt721070
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
520
-2.105
7.00%
120
-127
24.66%
1.713
-1.648
13.96%
10.535
482
20.54%
13.739
319
4.31%
3.849
-2.124
100.00%
11.642
-405
0.16%
193
-2.526
100.00%
1.596
508
6.80%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

73
Adm. direktør


70
Styrets leder

44
Styre­medlem

47
Styre­medlem

73
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
336
-4.886
27.52%
11.662
115.795
23.57%
Nordlandia Fastigheter Ab
12.65%
1.567
12.691
9.43%
Tanumstrand Fastigheter Ab
7.67%
7.528
2.854
3.95%
601
4.167
3.84%
Hassela Hotellfastighet Ab
1.48%
Bearsons Ab
1.05%
Andre
8.84%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.