Bisnode kredittsjekk

Foretak

990100683
AS
Øj Holding AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
C/o Øyvind Johnsen Ottar Birtings gate 3b, 0268 Oslo
Oslo
Oslo
17.07.2006
05.09.2006
Ja
100.000
Eie aksjer og andeler i andre selskaper og annen investeringsvirksomhet.
Styrets leder alene.

Annonse

Øj Holding AS er oppført på adressen «C/o Øyvind Johnsen Ottar Birtings gate 3b, 0268 Oslo» og ble registrert 05.09.2006 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (68100)

Selskapets driftscore er beregnet til 85 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 4 286 000, et driftsresultat på NOK 4 265 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 6 211 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 60 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 33 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 16,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 176 137 863 2 948 500 34 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 013 139 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter4.2864.1463.902
Driftsresultat4.2654.1283.855
Ordinært resultat4.2454.0973.830
 
Sum egenkapital6.2115.0424.616
Kassebeholdning2.3152.6512.334
 
Resultatgrad10010099
Egenkapitalandel75,60 %66,90 %69,80 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
11,74 58,71 117,42 176,14

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet151515
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II10810
Totalt858385
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
-8
80.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

33
Styrets leder


-
Vara­medlem

33
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!