Bisnode kredittsjekk

Foretak

953459728
BRL
Presthaug Borettslag II
Kirkegata 130, 5527 Haugesund
C/o Faturamottak Haugesund Boligbyggelag, Postboks 4590 Vika, 8608 Mo i Rana
52739930
Rogaland
Haugesund
12.10.1970
17.11.1989
Nei
Borettslag.
Leder (nestleder) og ett styremedlem i fellesskap.
Deloitte AS

Annonse

Presthaug Borettslag II er oppført på adressen «Kirkegata 130, 5527 Haugesund» og ble registrert 17.11.1989 som et BRL.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Borettslag (68201)

Selskapets driftscore er beregnet til 64 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 440 000, et driftsresultat på NOK 337 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 3 207 000.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 59 178 42 575 4 226 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

4 263 640 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.4401.3571.357
Driftsresultat337-1.002544
Ordinært resultat197-1.125429
 
Sum egenkapital3.2073.0104.135
Kassebeholdning845985809
 
Resultatgrad23-7440
Egenkapitalandel34,50 %31,50 %44,80 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 6,50 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
3,95 19,73 39,45 59,18
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet306
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet555
Gjeldsbetjeningsgrad204
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift18020
Rentedekningsgrad6010
Likviditetsgrad II101010
Totalt641575
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du forsikringsdekning?
Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

-
Styrets leder


-
Styre­medlem

-
Styre­medlem

-
Vara­medlem

-
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!