Bisnode kredittsjekk

Foretak

963191383
AS
Read AS
Read ASA
Ravnsborgveien 56, 1395 Hvalstad
Akershus
Asker
10.12.1991
30.01.1992
Ja
8.953.167
Utvikling, konstruksjon og salg av egne produkter, teknisk, organisatorisk og økonomisk konsulentvirksomhet, samt ved aksjetegning, eller på annen måte interessere seg for andre selskaper.
Alexander Nathan Samuel Shaw
To styremedlemmer i fellesskap. Styrets leder alene.
Deloitte AS

Annonse

Read AS er oppført på adressen «Ravnsborgveien 56, 1395 Hvalstad» og ble registrert 30.01.1992 som et AS med aksjekapital NOK 8 953 167.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Geologiske undersøkelser

Selskapets driftscore er beregnet til 79 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2016 viser en omsetning på NOK 128 800 000, et driftsresultat på NOK 19 169 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 47 983 000.

Styret består av 2 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 61 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 44 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 28,67 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 5 293 151 375 575 48 120 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

50 189 585 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201620152014
Driftsinntekter128.80025.29417.028
Driftsresultat19.169-8.531-29.357
Ordinært resultat16.122-8.858-29.327
 
Sum egenkapital47.98331.860-8.283
Kassebeholdning4.2741.6501.056
 
Resultatgrad15-34-172
Egenkapitalandel47,70 %59,00 %-41,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,35 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
352,88 1 764,38 3 528,77 5 293,15
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201620152014
Totalrentabilitet1200
Kapitalomsetningshastighet622
Fordringsomsetningshastighet313
Gjeldsbetjeningsgrad800
Resultatgrad1800
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II244
Totalt7979
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
-7
100.00%

Alle tall i tusen

Sjekk eierkvaliteten

Juridiske personer

 
 

44
Styrets leder


42
Styre­medlem

-
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 1.498.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
-576
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!