Foretak

914036186
AS
Sem AS
3d-print
Frysjaveien 35, 0884 Oslo
96730177
Oslo
Oslo
06.08.2014
10.09.2014
3
60.000
Ja
Fremstilling/salg av 3D-filament og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Styrets medlemmer hver for seg.
To styremedlemmer i fellesskap eller daglig leder alene.

Sem AS er oppført på adressen «Frysjaveien 35, 0884 Oslo» og ble registrert 10.09.2014 som et AS med aksjekapital NOK 60 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Postordre-/internetthandel med ikt-utstyr

Selskapets driftscore er beregnet til 58 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2016 viser en omsettning på NOK 5 855 000, et driftsresultat på NOK 216 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 427 000.

Styret består av 3 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 26 år.
Styrets høyeste personlige styrescore er 16 poeng, laveste personlige styrescore er 16 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 16,00 poeng. [100 poeng er høyeste styrescore. 0 poeng er laveste verdi.]

Regnskap

År201620152014
Driftsinntekter5.8551.2576
Driftsresultat216261-6
Ordinært resultat183190-6
 
Sum egenkapital42724424
Kassebeholdning7662475
 
Resultatgrad421-100
Egenkapitalandel001

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 6,35 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap

Driftscore

År201620152014
Totalrentabilitet10150
Kapitalomsetningshastighet10102
Fordringsomsetningshastighet530
Gjeldsbetjeningsgrad61010
Resultatgrad8200
Kontantstrøm fra drift5200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II460
Totalt589412

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis utvidet informasjon

Juridiske personer

16
Adm. direktør

16
Styrets leder
16
Styremedlem
16
Styremedlem
 

Lønn til daglig leder er: 235.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Navn Andel Aksjer:
Martin Gravningen Rygh 33.33%
Eirik Jahreie Smilden 33.33%
Stig Rune Storøy 33.33%
Andre 0.01%

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!