Bisnode kredittsjekk

Foretak

999213995
AS
Slagenveien 2 AS
Støperigata 1, 0250 Oslo
Postboks 1593 Vika, 0118 Oslo
23213500
Oslo
Oslo
24.05.2012
04.12.2012
Ja
124.986
Investering i fast eiendom og alt som herved står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper.
Styrets leder alene.
Deloitte AS

Annonse

Slagenveien 2 AS er oppført på adressen «Støperigata 1, 0250 Oslo» og ble registrert 04.12.2012 som et AS med aksjekapital NOK 124 986.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (68100)

Selskapets driftscore er beregnet til 76 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 403 000, et driftsresultat på NOK 1 390 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 23 215 000.

Styret består av 3 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 50 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 57 poeng, laveste personlige styrescore er 51 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 54,33 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 57 658 534 8 919 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

8 940 740 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.403-12.1001.400
Driftsresultat1.390-12.1191.397
Ordinært resultat861-9.432913
 
Sum egenkapital23.21522.55829.249
Kassebeholdning5.6416591.761
 
Resultatgrad99100100
Egenkapitalandel98,90 %99,90 %92,10 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,85 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
3,84 19,22 38,44 57,66

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet603
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad1008
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad10010
Likviditetsgrad II10106
Totalt765067
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

55
Styrets leder


51
Styre­medlem

57
Styre­medlem

55
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
111.765
467.416
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!