Foretak

971222727
STI
Stiftelsen Kjell Holm
Molovegen 12, 6004 Ålesund
48066484
13.08.1994
12.03.1995
1
Ja
Styret i fellesskap.

Stiftelsen Kjell Holm er oppført på adressen «Molovegen 12, 6004 Ålesund» og ble registrert 12.03.1995 som et STI.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Fond/legater som støtter veldedige og allmennyttige formål

Selskapets driftscore er beregnet til 75 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2016 viser en omsettning på NOK 9 112 000, et driftsresultat på NOK 1 537 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 509 758 000.

Regnskap

År201620152014
Driftsinntekter9.1121223.058
Driftsresultat1.537-7.846-6.823
Ordinært resultat71.848-15.2437.134
 
Sum egenkapital509.758452.599482.403
Kassebeholdning30.66925.36612.667
 
Resultatgrad17-6.431-223
Egenkapitalandel111

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 10,00 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap

Driftscore

År201620152014
Totalrentabilitet262
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet550
Gjeldsbetjeningsgrad1008
Resultatgrad1800
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad1024
Likviditetsgrad II101010
Totalt752344

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis utvidet informasjon

Juridiske personer

-
Styrets leder

-
Styremedlem
-
Styremedlem
-
Styremedlem
55
Forretningsfører
 

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Navn Andel Aksjer:

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!