Sjekk kredittstatus her

Foretak

879370442
AS
Styrbjørn AS
Styrbjørn AS
6. Etasje Løkkeveien 109, 4007 Stavanger
Postboks 350 Sentrum, 4002 Stavanger

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Rogaland
Stavanger
01.11.1997
06.11.1997
Ja
1.333.961
Eie og etablere selskap, yde teknologisk bistand samt alt som står i forbindelse med dette.
Daglig leder alene.
Styrets leder alene.

Styrbjørn AS er oppført på adressen «6. Etasje Løkkeveien 109, 4007 Stavanger» og ble registrert 06.11.1997 som et AS med aksjekapital NOK 1 333 961.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten (64308)

Selskapets driftscore er beregnet til 83 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 218 480 000, et driftsresultat på NOK 176 736 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 56 600 000.

Styret består av 2 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 65 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 48 poeng, laveste personlige styrescore er 46 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 46,67 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 8 978 630 74 260 23 942 500 950 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

27 247 755 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter218.48048.91136
Driftsresultat176.73632.370-19.390
Ordinært resultat165.01320.939-30.763
 
Sum egenkapital56.600102.58781.648
Kassebeholdning23.70200
 
Resultatgrad8166-53.861
Egenkapitalandel77,30 %28,30 %25,20 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,85 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
598,58 2 992,88 5 985,75 8 978,63

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
1,72
1,42
0,28
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet1570
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad1040
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad1080
Likviditetsgrad II860
Totalt83650
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
-234
100.00%
533
-16.194
100.00%
0
-671
100.00%
92.642
80.763
5.73%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

57
Adm. direktør


48
Styrets leder

46
Styre­medlem

46
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
-78
62.00%
0
-35
20.00%
0
510
18.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!