Bisnode kredittsjekk

Foretak

917201374
AS
Tacamera AS
Melhus Bilinvest AS
Hesttrøa 1, 7224 Melhus
Melhus
11.05.2016
21.05.2016
Nei
130.000
Kjøp/salg av bil, mc/moped, snøscooter, traktor, båter og andre produkter/tjenester/deler og tilbehør som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/salg og utleie av fast eiendom, samt deltakelse i motorsport og salg av varer/tjenester i denne forbindelse. Videre drive konsulentvirksomhet og arrangement innenfor nevnte områder.
Orkla Økonomi AS

Annonse

Tacamera AS er oppført på adressen «Hesttrøa 1, 7224 Melhus» og ble registrert 21.05.2016 som et AS med aksjekapital NOK 130 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Detaljhandel med biler og lette motorvogner, unntatt motorsykler (45112)

Selskapets driftscore er beregnet til 77 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 3 214 000, et driftsresultat på NOK 1 715 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 1 429 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 44 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 32 poeng, laveste personlige styrescore er 32 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 32,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 132 082 2 630 863 000 33 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

912 203 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter3.214104618
Driftsresultat1.715-27-40
Ordinært resultat1.372-63-47
 
Sum egenkapital1.429-4320
Kassebeholdning10820534
 
Resultatgrad53-26-6
Egenkapitalandel77,90 %-0,90 %1,40 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,50 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
8,81 44,03 88,05 132,08

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet1500
Kapitalomsetningshastighet202
Fordringsomsetningshastighet045
Gjeldsbetjeningsgrad1000
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II01010
Totalt771417
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
107
-182
25.00%
47.143
748
34.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du forsikringsdekning?
Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

32
Adm. direktør


32
Styrets leder

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!