Bisnode kredittsjekk

Foretak

981679318
AS
Varak AS
Bolignummer H0402 Stranden 83, 0250 Oslo
46815072
Oslo
Oslo
20.01.2000
16.03.2000
Nei
100.000
Å drive kapitalforvaltning, herunder kjøp og salg av verdipapirer og fast eiendom samt konsulentvirksomhet.
Daglig leder alene.
Styrets leder alene.
Partner Regnskap AS

Annonse

Varak AS er oppført på adressen «Bolignummer H0402 Stranden 83, 0250 Oslo» og ble registrert 16.03.2000 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (68100)

Selskapets driftscore er beregnet til 76 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 266 000, et driftsresultat på NOK 129 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 11 596 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 62 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 15 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 7,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 10 932 5 630 3 361 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 367 545 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter266250270
Driftsresultat129121-108
Ordinært resultat3012723.361
 
Sum egenkapital11.59612.29514.070
Kassebeholdning2.8761.2613.801
 
Resultatgrad4848-40
Egenkapitalandel99,60 %92,10 %99,70 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,40 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,73 3,64 7,29 10,93

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet121213
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10810
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad4410
Likviditetsgrad II101010
Totalt767463
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

15
Styrets leder


-
Vara­medlem

15
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.